לפני שמתיישבים במושב הנהג, חוגרים את חגורת הבטיחות, משחררים את בלם היד ומתחילים בנסיעה המהנה אל עבר מחוז חפצנו, יש דבר אחד קטן, תחנה אחת בדרך אותה כל בעל רישיון חייב לעבור – תאוריה.
תאוריה הינו המבחן העיוני הקודם למבחן הנהיגה המעשי הבא לבחון את הידע התיאורטי של הנהג המתחיל בתמרורים, חוקי הכביש, השתלבות בתנועה  ובתפעול כלי הרכב . המבחן מורכב משלושים שאלות, מתוכן מותר לטעות רק בחמש. בגלל שאין כל כך מקום לטעויות במבחן התאוריה חייב לדעת איך להתכונן בצורה הטובה ביותר למבחן זה.
ספרים ללימודי תאוריה
עד לפני כמה שנים, שיטת הלימוד הנפוצה ביותר הייתה ספרים ללימוד תאוריה. כל מורה נהיגה החזיק באמתחתו מספר ספרים ומכר אותם לתלמידיו.כמו כן  ניתן היה לרכוש ספרי תאוריה במרכזי הצילום ובחניות בהם מתקיימים בדיקות העינים שם ניתן להפיק גם את הטופס הנדרש לבחינת התאוריה, , כך גם  בכל חנויות הספרים, . ספר התאוריה הכיל את החומר העיוני הכתוב, לוח תמרורים מקופל, ומאגר שאלות ומבחנים לתירגול בסוף הלימוד.
לימודי תאוריה באינטרנט
בשנים האחרונות, עם התפתחות עידן המדיה הממוחשבת, בזמנים בהם הmail נהיה email, והbooks נהיו ebooks תפסו אתרי האינטרנט את מקומם של ספרי הלימוד. בצורה ממוחשבת, מותאמת אישית למשתמש, בנוחות מירבית, ובעלות מזערית עברו לימודי התאוריה מהפך, וכיום כמעט כל אחד המעוניין ללמוד למבחן התאוריה פשוט פותח את האקספלורר או המוזילה ומתחיל לתקתק.
אתרי האינטרנט מציעים משחקים חווייתיים, מאגרי שאלות עצומים, מעקבי התקדמות אישיים, ופתרונות ושיטות ללימוד מתקדם. אתרי האינטרנט, בניגוד לספרים, מתעדכנים כל העת ביחד עם השינויים בחוקי התנועה, בתמרורים, ובדרישות של משרד התחבורה. האתר המוביל ללימודי תיאוריה הטוב ביותר והמומלץ הינו אתר דרך .
שיטות ללימודי תאוריה
כל אתר מציע שיטה שונה ללימודי התאוריה. המשותף לכולם הוא החומר הלימודי, ומפת התמרורים, אך השונה הוא הצורה בה החומר מועבר בכל אתר ואתר. ישנם אתרים הדוגלים בשיטת הלמד וזכור. השיטה הישנה והפשוטה, לקרוא את כל החומר, לשנן אותו טוב טוב, ולהיבחן במבחני סימולציה (הדמיה) שנועדו לדמות את מעמד התאוריה עצמו. לפי השיטה הזו, כשהנבחן מצליח להגיע לרצף תוצאות טוב במבחני ההדמיה, הוא מוכן לגשת למבחן האמיתי.

באתר דרך לומדים בשיטה יחודית שפותחה על ידי מומחים בלימודי הנהיגה. 
שיטה נוספת היא חידונים. השיטה דוגלת בלענות ישר על השאלות וללמוד בדרך חוויתית יותר מהטעויות. בכל פעם מופיעה שאלה, שהנבחן צריך לענות עליה. במידה וענה נכון התשובה מופיעה כנכונה, במידה וטעה, מופיעה התשובה הנכונה, וכך מתכונן הנבחן ולומד את החומר.
כל הזכויות שמורות ל"אתר דרך" אתר ללימודי תאוריה 2010

לימודי תאוריה - מערכת ללימוד תאוריה

 
Created by RightClick