תיאוריה לאופנוע
הרוח בפנים, הנסיעה בפקקים, תאוצה מהירה, ופשוט חווית נהיגה. אין ספק שרכיבה על אופנוע מספקת צרכים רבים אצל הבן אדם ונותנת חווית נהיגה אחרת לגמרי מכל כלי רכב גלגלי. אבל לפני שעולים על האופנוע, יש מכשול אחד, התאוריה. מה מכילה התאוריה לאופנוע? מי פטור מתאוריה? האם לכל דרגת אופנוע יש תאוריה משלה? ריכזנו כאן עבורכם את כל המידע הרלונטי לתאוריה לאופנוע.
פטור מתאוריה לאופנוע
ביום  30/03/2011 נכנס לתוקף תיקון לתקנה 203 (ב) לתקנות התעבורה, משמעו:

פטור ממבחן עיוני לאופנוע למחזיק רישיון נהיגה B ומעלה.

בעל רישיון נהיגה תקף לרכב פרטי (דרגה B) ע"פ תקנה 180 או דרגה גבוהה יותר פטור ממבחן עיוני לאופנוע לכל הדרגות.

  • מאגר השאלות החדש מיום 04/04/2011 לא יכלול שאלות לאופנוע. הנבחן יבחן לדרגה B.
  • מעבר מדרגה לדרגה גבוהה יותר באופנועים לא מחייב יותר מבחן עיוני.
  • מבקש רישיון נהיגה לאופנוע לדרגות A1/A2    (שאינו מחזיק ברישיון נהיגה לדרגה B לפחות) שיעמוד בהצלחה במבחן העיוני  מתאריך 04/04/2011 ואילך, יהיה פטור במשך שנתיים ממבחן עיוני לדרגה B (כפוף למגבלות גיל, בדיקות ראייה ובדיקות רפואיות)
  • אין שינוי לגבי חיוב במבחן שליטה לדרגה A2 למבקש שבידו רישיון נהיגה לדרגה B שלוש שנים לפחות.

* תלמיד המעונין להוציא רשיון לאופנוע, (ואין ברשותו רישיון כל שהוא) ילמד ויבחן בנושא רכב פרטי, תיאוריה זו תהיה תקפה לשנתיים גם להוצאת רשיון לרכב פרטי.

כמובן שחוקי הכביש והתנועה אינם משתנים מכלי רכב לכלי רכב, והם תקפים עבור כל הנוסעים בכביש, בין אם בטרקטור, ובין אם באופנוע. יתרה על כך, על בעל רישיון לרכב פרטי להכיר את החוקים החלים על טרקטור, ועל אופנוע, ולהפך, זאת על מנת למנוע מצבים של בלבול, ולהגביר את ההכרה של כל המשתתפים בדרך.
 בהצלחה
צוות אתר דרך

כל הזכויות שמורות ל"אתר דרך" אתר ללימודי תאוריה 2010

לימודי תאוריה - מערכת ללימוד תאוריה

 
Created by RightClick